Trešo reizi Adventa rekolekcijas bērniem

Priecājamies, ka arī šogad varējām mūsu klosterī uzņemt gandrīz 50 bērnus, kuri piedalījās Adventa rekolekcijās. Šoreiz tās notika 22.decembrī. Vairāki no bērniem pie mums bija pirmo reizi, bet citiem jau šīs rekolekcijas ir labi zināmas. Šajā reizē vadījāmies pēc nu jau ierastās kārtības – stāsts par mazā Jēzus ienākšanu pasaulē, īsa katehēze – šoreiz par tradīciju dalīties ar oblātēm un pēc tam – aptuveni stundu iespēja darboties dažādās darbnīcās. Līdzās zināmajām darbnīcām šogad pirmo reizi bija iespēja piedalīties filca darbnīcā. Nelielam cienastam sekoja svētā bīskapa Nikolaja apciemojums. Pēc draudzīgām sarunām viņš izdalīja dāvanas un sniedza katram bērnam svētību! Prieks bija redzēt uzticības pilnās bērnu acis, tuvojoties šim neparastajam viesim.

Rekolekciju kulminācija bija Sv. Mise, kuru celebrēja pr. Arnis Maziļevkis. Tik neparasti bija redzēt mūsu kapelā veselus četrus brašus ministrantus. Prieks, ka bērni aktīvi piedalījās arī liturģijā, atbildēja uz priestera uzdotajiem jautājumiem, izteica savas lūgšanas un aizņēma vislabākās vietas – vistuvāk altārim, lai arī uz grīdas!

Milzīgs paldies uzticamajiem brīvprātīgiem, kā arī tiem, kuri mūsu darbu ar bērniem atbalsta finansiāli! Bez jums šī diena noteikti nebūtu izdevusies tāda, kāda tā bija. Priecājamies, ka piedalījās ne tikai rīdzinieki, bet arī ģimenes no citām vietām Latvijā, piemēram, Balviem un Limbažiem!

Lūgsim, lai Kungs dāvā mums iespēju arī turpmāk kalpot Viņam vismazākajos!

Aicinājums uz skaistumu – “Lectio Divina ar Mariju”

 

Ar prieku atceramies oktobra noslēgumā notikušo formācijas sesiju “Viscaur skaista. Lectio Divina ar Mariju”, ko vadīja īpašs viesis no Polijas – salvatoriāņu tēvs Kšištofs Vonss, SDS, Garīgās formācijas centra Krakovā direktors, Lectio Divina skolas attīstītājs.

Sesijā, kas norisinājās 29.-30. oktobrī piedalījās aptuveni 70 konsekrētās personas, priesteri un semināristi, to skaitā – arī 28 māsas no Lietuvas. Mēs priecājāmies viņu vidū satikt 6 māsas kalpones no Lietuvas provinces, kā arī klausīties māsas Annas un māsas Vitālijas profesionālo tulkojumu – latviešu un lietuviešu valodā!

 

Pilnu konferenču ierakstu var noklausīties šeit:

 

 

No pr. Kšištofa Vonsa pārdomām:

Marija, Pilnībā Skaistā, mums atgādina, ka skaistums ir aicinājums. (…) Mēs, līdzīgi kā Marija, esam aicināti, lai būtu skaisti, ne tikai mazliet, ne tikai daļēji. Bet viscaur skaisti, pilnīgi skaisti!

Marijas skaistuma noslēpums ir apslēpts Vārdā: viņa ir pilnībā skaista, jo pilnībā ir atdevusies Dieva Vārda rīcībā!

 

Lai sirdī uzņemtais Vārds pārveido mūsu dzīves skaistas – pilnībā!

Vairāk >>