Vecāku rožukronis par bērniem


“Vecāku rožukronis par bērniem” – tā ir kopīga lūgšana, kurā vecāki katru dienu lūdzas vienu rožukroņa noslēpumu tieši savu bērnu nodomā. To var darīt jebkurā laikā. Katra ģimene saņem vienu nodomu (rakstot [email protected]), ko var lūgties noteiktu laiku vai arī paliekot lūgšanu kopienā ilgstoši. Noslēpumi tiks mainīti lūdzēju starpā tikšanās laikā 30.jūnijā (sākums plkst. 14:00, Svētā Mise 15:00).


Jēzus un Marijas Sirds svētki

Mūsu tikšanās šogad notiek svētdienā – tieši pēc Jēzus Vissvētākās Sirds un Marijas Bezvainīgās Sirds svētkiem.  Šie svētki ir atgādinājums, ka Dieva Mīlestība, kuras zīme ir Sirds, nepārtraukti vēlas dāvāt sevi  un ienākt mūsu sirdīs, mūsu ģimenēs, visā pasaulē. Tomēr tik bieži sastopas tur ar visdažādākajiem šķēršļiem un pretestību… “Pasaule ir liesmās,” rakstīja Avilas Terēze savām māsām. “Vai Tu vēlies saglabāt uzticību Krustāsistajam?” (šie vārdi tik īpaši uzrunāja Klusajā nedēļā, kad dega Notre Dame…) 
Tomēr… Kristus ir augšāmcēlies un ir uzvarējis pasauli!

Lūdzoties rožukroni, mēs mācāmies lūgt, kā Jēzus lūdza Tēvu savā Sirdī. Mēs piedzīvojam mierinājumu, ko mūsu sirdīm spēj dāvāt vienīgi Mīlestība. Mēs pasludinām, ka Viņš ir Kungs mūsu ģimenēs.

Mēs priecājamies, ka “Vecāku rožukronim par bērniem” ir pievienojošās 20 ģimenes, vairākas no tām – lūdzas jau no paša sākuma. Daudzām rožukroņa noslēpuma lūgšana kopā ar bērniem ir kļuvusi par neatņemamu dienas notikumu, piemēram, dodoties no rīta ar mašīnu uz bērnudārzu, darbu. Mēs priecājamies arī par liecībām, ar kurām vecāki dalās.

Kāpēc lūgties kopīgi?(1) Vispirms, kopīga lūgšana ir Jēzus vēlēšanās un ieteikums mums: “Atkal Es jums saku: ja divi no jums virs zemes ir vienā prātā kaut kādas lietas dēļ, ko tie grib lūgt, tad Mans Debesu Tēvs to tiem dos. Jo, kur divi vai trīs ir sapulcējušies Manā Vārdā, tur Es esmu viņu vidū.” (Mt 18, 19-20)
Protams, ka mēs visu (vai daudz ko) varam darīt paši un individuāli. Arī lūgt Dievu, ko uzskatām varbūt par “vispersoniskāko” jomu mūsu dzīvē. Tomēr Jēzus runā par citu principu, kas darbojas Debesu Valstībā – par kopību. Tas ir pilnīgs pretstats mūsdienu “individuālisma mentalitātei”. Skatoties plašāk, mēs varam tikt pestīti tikai kopā ar citiem. Kopienā. Baznīcā. Tāpēc mēs mācāmies dzīvot un arī lūgties kā kopiena.


(2) Otrs, mazāk teoloģisks, vairāk psiholoģisks arguments – darot lietas kopā, stiprinās motivācija. Tāpēc daudzi izvēlas, piemēram, kopīgi sportot vai gatavoties maratonam. Tas ir ne tikai atbalsts, jo zinu – ka neesmu viens, bet papildus tam stiprinās arī atbildības sajūta – bez mana rožukroņa noslēpuma pietrūks būtiskas daļas visā kopīgajā lūgšanā.


(3) Trešais arguments, ir  pedagoģisks – tas palīdz ievadīt bērnus lūgšanā.  Rožukoroņa noslēpumu ļoti viegli ir pārveidot par ģimenes kopīgās lūgšanas praksi. Respektīvi, sākumā vecāki var  lūgties par bērnu (piem., pie viņa gultiņas), bet vēlāk jau lūgties to kopā ar bērniem. Un, ja paši bērni lūgsies, tad jau tie būs ļoti redzami augļi šai rožukroņa lūgšanai!

Šāda rožukroņa lūgšana ir plaši pazīstama Polijā – māsas kalpones, kas strādā bērnudārzos, bieži tajā iesaista vecākus. Mēs ceram, ka arī Latvijā tā nesīs lielus augļus, jo īpaši – ja ģimenēs lūgsies kopīgi! Šobrīd lūgšanā jau ir iesaistījušies 20 vecāki / ģimenes, līdz ar to ir izveidota jau viena “roze”, kas ietver 20 rožukroņa noslēpumus! Mēs ceram, ka Latvijā drīzumā uzplauks vēl daudzas citas “rožukroņa rozes”!

Notikumu kalendārs
 septembris 2019
MTWTFSS
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2019. gada 22. septembrisx
23242526272829
30123456
T. Honorāta vārdi:
„Cilvēks, kuram ir dzīva ticība un dedzīga mīlestība, visur saskata Dieva mīlestību, Viņa spēku un gudrību.”
Sv. Francisks:

“Mēs esam solījuši lielas lietas, un vēl lielākas ir solītas mums; pildīsim vienas un ilgosimies pēc otrām. Bauda ir īsa, bet sods mūžīgs; ciešanas ir nelielas, bet godība nebeidzama; daudz ir aicinātu, bet maz izredzētu, atmaksa ir visiem.”– Toms no Čelano, Dzīves apraksts, II (2C 191)