Līdzāsgājēji: gads kopā ar Mariju

 

 

Balstoties Samuēla grupas pieredzē piecu skaistu gadu garumā kopā ar jauniešiem, kuri meklē savu aicinājumu, šogad uzsākam vēl vienu jaunu programmu.  Jauniešiem (18-35), kuri jūt sirdī aicinājumu uz konsekrēto, Dievam veltīto, dzīvi un / vai priesterību,  tiek piedāvāta iespēja veikt nākamo izzināšanas etapu – veltīt gadu Dievam kopienā kā kopienas ‘līdzāsgājējiem‘ (no angļu val.  alongsiders).

 

Tā ir izvēle veltīt sava aicinājuma izzināšanai īpašu laiku, sākot no dažām nedēļām līdz pat gadam, lai dzīvotu kopienā – kopā ar māsām vai brāļiem, lūdzoties un strādājot,  piedaloties kopienas apustulātā un misijā. Šo programmu realizējam sadarbībā ar kapucīnu tēvu kopienu un Rīgas Garīgo semināru.

 

Mūsdienu sabiedrībā ir ne mazums stereotipu, kas traucē ieraudzīt klosterdzīvi tādu, kāda tā ir patiesībā. Bieži vien pietrūkst informācijas, kā arī personīgu, dziļu attiecību ar māsām un brāļiem, kuri dzīvo kā konsekrēti Dievam. Pat tiem jauniešiem, kuri apsver dzīvi veltīt Dievam klosterī vai priesterībā, pirms viņi sper svarīgo soli, nereti ir nepieciešams atbrīvoties no ilūzijām par kopienu, kā arī par sevi pašiem. Un vislabāk to izdarīt, nevis daudz domājot, bet – vienkārši dzīvojot kopienā!

 

Kopiena un attiecības – ar citiem un ar Dievu – ir tas, kas spēj mūs pārveidot visdziļāk. Kopienā, kurā kopā lūdzamies, strādājam, dalām ikdienas priekus un bēdas, mēs diezgan ātri iepazīstam sevi un viens otru, atklājam savas un citu vājības un tikumus, mācāmies būt ar to mierā.  Tur pamazām norisinās brīnišķigi “sirds procesi” – cenšoties būt izprotošākiem vienam pret otru, līdzjūtīgākiem, spējīgākiem skatīties ar ticības skatienu un redzot dziļāk un tālāk.

Iespējams, kopiena var nebūt Tavs dzīves ceļš uz mūžu un Tu vēlēsies doties tālāk. Mēs ticam, ka pieredze, ko būsi ieguvis/-usi kopienā Tev ļoti palīdzēs tālākajā “dzīves skolā” – veidojot attiecības, ģimeni (un varbūt pat visu sabiedrību!) par mīlestības vietu, kurā lielāka vērtība ir “būšanai”, nevis “darīšanai” vai “sasniegšanai”.

 

 

Varbūt tieši šobrīd Tu izjūti sirdī ilgas atstāt malā citas svarīgas lietas un veltīt laiku, lai mācītos no Marijas, pazemīgās Kunga kalpones, vienkārši “būt” Dieva rīcībā?

Lai uzzinātu vairāk par līdzās iešanas iespēju – lūdzam rakstīt uz e-pastu: [email protected].

Notikumu kalendārs
 janvāris 2023
MTWTFSS
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
T. Honorāta vārdi:
„Cilvēks, kuram ir dzīva ticība un dedzīga mīlestība, visur saskata Dieva mīlestību, Viņa spēku un gudrību.”
Sv. Francisks:

“Mēs esam solījuši lielas lietas, un vēl lielākas ir solītas mums; pildīsim vienas un ilgosimies pēc otrām. Bauda ir īsa, bet sods mūžīgs; ciešanas ir nelielas, bet godība nebeidzama; daudz ir aicinātu, bet maz izredzētu, atmaksa ir visiem.”– Toms no Čelano, Dzīves apraksts, II (2C 191)